Usługi biura rachunkowego

Usługi biura rachunkowego

Usługi nowoczesnego biura rachunkowego można podzielić na pięć podstawowych grup.

Usługi księgowe

Pierwsza z nich to usługi księgowe, obejmujące zarówno prowadzenie ksiąg handlowych ( pełna księgowość ) jak i inne czynności, związane z rozliczaniem firmy. Biuro rachunkowe zajmuje się ewidencjonowaniem należności, rozliczaniem eksportu, importu oraz wspieraniem swoich klientów podczas odzyskiwania podatku VAT, również tego, naliczonego za granicą. Ekspert z biura rachunkowego, na życzenie klienta, może być obecny w trakcie kontroli z instytucji zewnętrznej.

Najczęściej klienci życzą sobie, aby pracownik biura rachunkowego wsparł ich w trakcie rozmowy z pracownikami ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy.

Usługi doradcze

Kolejna grupa profesjonalnych usług księgowych to usługi doradcze. Specjaliści zajmują się doradzaniem w kwestiach związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej jak i zakładaniem firmy. Służą poradą w przypadku pozyskiwania dodatkowego kapitału, likwidowania jak i zakładania przedsiębiorstwa.

Usługi kadrowo-płacowe

Trzecia grupa usług to usługi kadrowo-płacowe, adresowane do działów personalnych firm. Usługi kadrowe obejmują prowadzenie akt osobowych pracowników, sporządzanie i aktualizowanie rejestru szkoleń i badan lekarskich, sporządzanie umów czy ewidencjonowanie nieobecności pracowników w miejscu zatrudnienia. Z kolei usługi płacowe obejmują tworzenie profesjonalnych list płacowych, druków dla ZUS i wypełnianie druków PIT.

Usługi finansowe

Czwarta grupa usług biura rachunkowego to usługi finansowe, obejmujące sporządzanie analiz, raportów i bilansów. Biuro może zająć się przygotowaniem profesjonalnej analizy wskaźnikowej, bilansu czy raport z działania firmy oraz sprawozdania finansowego. Takie firmy tworzą na zlecenie różnego typu prognozy: zysków i strat, finansowe czy prognozy przepływów kapitału. Mogą zająć się tworzeniem czy wspieraniem w tworzeniu biznesplanu.

Ta część usług łączy się z kolejną, jaką jest wspieranie swoich klientów w trakcie starania się o dodatkowe środki pieniężne na założenie czy dalszy rozwój działalności.

Biuro rachunkowe Kraków - www.biurorachunkowekrakow.orgInne
Skup aut używanych - wszystko co musisz wiedzieć

Skup aut używanychCzęsto osoby sprzedające samochód uważają, że jedynym rozsądnym wyborem jeśli chodzi o sprzedaż samochodu jest robienie tego poprzez u

Wentylatory - konstrukcje

WentylatoryWentylatory, jako urządzenia użytkowane w szeroko pojętym przemyśle, można różnorodnie podzielić. Najb

Profesjonalna armatura łazienkowa

Wyposażenie łazienkiDla wielu z nas łazienka jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu.