Przemysłowe komputery panelowe - najważniejsze zalety

Przemysłowe komputery panelowePrzemysłowe komputery panelowe zapewniają użytkownikom bardzo przyjazną wizualizację na monitorach, ogromną odporność na uszkodzenia oraz bardzo szybkie przetwarzanie danych, dlatego też cieszą się tak wielki zainteresowaniem, zarówno wśród klientów biznesowych, jak i również wśród klientów prywatnych.

Nowoczesny komputer przemysłowy charakteryzuje się przede wszystkim bardzo solidnym wykonaniem, długim cyklem życia oraz niezawodnością nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowoczesne komputery przemysłowe, które wyposażone są w najnowsze procesory, takie jak np. Intel Core, czy Intel Atom Bay Trail zapewniają swoim klientom również bardzo dużą moc obliczeniową oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Współczesne komputery przemysłowe, to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które poszukują kompromisu pomiędzy jakością, a ceną.

Najważniejsze zalety nowoczesnych komputerów przemysłowych

Dla wielu użytkowników najważniejszą zaletą komputerów przemysłowych, będzie oczywiście ogromna elastyczność doboru konfiguracji. W dzisiejszych czasach, możemy bez żadnego większego problemu, dobrać odpowiedni sprzęt do indywidualnych wymagań każdej nowoczesnej aplikacji komputerowej. Ogromną zaletą jest również wygodny monitor dotykowy, który dostępny jest w bardzo szerokiej gamie przekątnych (6,5” - 24”). Warto w pierwszej kolejności rozglądać się za nowoczesnymi ekranami LCD TFT, które posiadają specjalne podświetlenie LCD. Nowoczesne monitory dotykowe, które powszechnie stosowane są w komputerach przemysłowych, mogą pochwalić się również bardzo wysoką jakością obrazu. Na rynku znajdziemy masę monitorów w rozdzielczości HD, jak i również monitory FullHD, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Wytrzymałość i stabilność

Przemysłowy komputer panelowy cechuje się przede wszystkim niezawodnością oraz wytrzymałością. Obudowy zastosowane w komputerach przemysłowych, są odporne nawet na najtrudniejsze warunki i dostępne są w wielu wariantach wykończenia. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się obudowy z aluminium, teflonu, stali nierdzewnej True Flat oraz obudowy z dodatkami szklanej powłoki zabezpieczającej. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i stabilność pracy, to warto inwestować w pierwszej kolejności w komputery przemysłowe ze stopniem ochrony IP65, IP66 i IP66K, które zagwarantują nam obecnie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto rozglądać się również za urządzeniami, które w zestawie posiadają opcjonalne UPS-y z zestawami z wytrzymałymi bateriami.

Integralność komputerów przemysłowych

Bardzo dużą zaletą nowoczesnych komputerów przemysłowych jest również ich ogromna integralność. Komputery przemysłowe możemy bardzo elastycznie rozbudowywać dzięki popularnym gniazdom PCI i co najważniejsze współpracują one sprawnie z wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Każdy nowoczesny komputer przemysłowy posiada wbudowane interfejsy szeregowe, porty USB, Ethernet oraz karty NetCore, które doskonale rozszerzają nam możliwości komunikacyjne (np. EtherCAT, Modbus, czy Profinet).

www.itouchsystem.pl